Ons altın vadeli işlem sözleşmesi


Haziran ayı vadeli Altın kontratı, haftanın son işlem gününü %1.58 düşüşle 1687 seviyesinde tamamladı.

Geçtiğimiz hafta beklentilerin üzerinde açıklanan ABD verilerine ek olarak artan risk iştahı ile Ons Altın’da ve kontratta geri çekilme gördük. Son olarak geçtiğimiz Cuma günü açıklanan ABD tarım dışı istihdam verisi negatif beklentiye rağmen +2.5 milyon açıklandı. Aynı gün açıklanan işsizlik oranı yüzde 14.7'den yüzde 13.3'e geriledi. Yeni işlem haftasın veri takvimi açısında oldukça sakin iken ABD ile Çin arasında devam eden gerilim ve ABD'deki geniş çaplı protestolara bağlı olarak artabilecek güvenli varlık talebi Ons Altın'ı yukarı yönlü destekleyebilir.

Yeni işlem haftasında ABD-Çin gerilimi ile ekonomilerin açılması arasında hangi tarafın ağır basacağına dair fiyatlamaların etkilerini takip edeceğiz. Kısa vadede Altın’da düzeltme eğilimi devam edebilir fakat ABD-Çin arasında artacak tansiyon güvenli varlıklara olan ilgiyi canlı tutabilecektir.

 

Geçtiğimiz haftanın son işlem günü sert satışa maruz kalan kontrat günü eksiyle noktaladı. Kontartta satış baskısını devam etmesi ve geri çekilmenin sürmasi halinde 1675 ve 1666 destek seviyeleri test edilebilir. Olası tepki alımları ile yukarı yönlü ataklar görülmesi durumunda ise 1965 ve 1708 direnç seviyelerini takip edeceğiz.

Destekler: 1675 / 1666 / 1650

Dirençler: 1695 / 1708 / 1720

Kaynak AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı


Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar