Ons altın vadeli işlem sözleşmesi


Haziran ayı vadeli Altın kontratı, haftanın üçüncü işlem gününü %0.07 yükselişle 1720 seviyesinde tamamladı.

Beklentilerin üzerinde açıklanan ABD verileri sonrasında  1678 dolar seviyesine kadar geri çekilen kontratta yukarı yönlü toparlanma devam ediyor. Dün Fed başkanı Powell’in açıklamaları sonrasında azalan risk iştahı ile Ons Altın yükseliş görüldü. Ons’daki yükselişe bağlı olarak kontratta yukarı yönlü hareketin hızlandığını görebiliriz. Bankanın Haziran toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Fed Başkanı Powell, finansal istikrarı korumak, ekonomide güçlü toparlanma için yapabileceğimiz her şeyi yapmaya, tüm araçları kullanmaya kararlı olduklarını vurguladı. Powell, bu çeyrekte GSYH'daki düşüşün büyük olasılıkla tarihin en keskin düşüşü olacağını belirtirken işsizliğin tarihi zirvelerde olmaya devam ettiğini söyledi.

Powell’in açıklamaları sonrasında haftanın dördüncü işlem gününde piyasalarda oluşan fiyatlamaları yakından takip etmeyi sürdüreceğiz.

 

Güne yükselişle başlayan ve gün içerisinde 1728 dolara kadar yükselen kontrat günü azda olsa artıda kapattı. Kontratta yükselişin devam etmesi halinde 1725 ve 1732 direnç seviyelerini takip edeceğiz. Satış baskısının artması ve olası geri çekilme halinde 1712 ve 1705 destek seviyeleri test edilebilir.

Destekler: 1712 / 1705 / 1695

Dirençler: 1725 / 1732 / 1743

Kaynak AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı


Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar