OVALI CAMİNİN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Hacıveyiszade Mahallesi Ovalı Caminin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törene, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı Başkanı Mehmet Genç, MHP Karatay İlçe Teşkilatı Başkanı Remzi Karaaslan, AK Parti Karatay Belediye Başkan Adayı Hasan Kılca, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Hayırseverler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende ilk olarak Hacıveyiszade Mahalle Muhtarı Adem Ayvaz söz aldı. Ayvaz, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye, Hayırseverlere ve Ovalı Caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, kentsel dönüşüm sayesinde 200-300 m²'lik camilerin, 2500 m²'lik camilere dönüştürülerek yenilendiğini belirtti. Akpınar, Karatay'ın önümüzdeki yıllarda aratacak nüfus yoğunluğunu göz önünde bulundurularak şimdiden hazırlık yaptıklarını belirtti. Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, başta Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli olmak üzere, Hayırseverlere ve Ovalı Caminin yapımında tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

AK Parti Karatay Belediye Başkan Adayı Hasan Kılca, Karatay'da çok büyük bir kentsel dönüşüm gerçekleştiğini belirterek; Karatay'da adeta yeni bir şehir doğduğunu söyledi. Kılca, gerçekleşen kentsel dönüşümden dolayı Başkan Hançerli'ye ve Karatay Belediyesi personellerine teşekkür etti.

AK Parti Karatay Belediye Başkan Adayı Hasan Kılca, Ovalı Cami'nin yapımında emeği geçen Başkan Hançerli'ye, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu'na, Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar'a ve Hayırseverlere teşekkür etti.

MHP Karatay İlçe Teşkilatı Başkanı Remzi Karaaslan, Ovalı Cami'nin Karatay'a ve Konya'ya Hayırlar getirmesini temenni ederek; Başkan Hançerli'ye ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, cami yaptırmanın dinimizdeki önemini vurgulayarak; camilerin yüreklerin imar edildikleri yerler olduğunu belirtti. AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Ovalı Cami'nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Ovalı Cami'nin yaklaşık 1600 m² inşaat alanına sahip olduğunu belirterek; bodrumu zemini ve üst katı tamamen dolduğunda 1500 kişinin aynı anda ibadet etmesine imkan sağlayacağını söyledi. Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi olarak Karatay'da yapılan camilerin hafriyat dolgusunu yaptıklarını, belli ölçüde beton attıklarını ve cami tamamlandıktan sonra çevre düzenlemesini gerçekleştirdiklerini belirtti.


Karatay Değişiyor, Karatay Gelişiyor

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay'ın geliştiğini ve değiştiğini vurgulayarak; birkaç yıl içerisinde Karatay'ın nüfusunun 125 bin artacağını belirtti. Başkan Hançerli Karatay'da Çevre Yolunun içerisinde köhne, kerpiç, 1-2 katlı bina kalmayacağını dile getirdi.

Karatay'ı Hep Birlikte Değiştirdik, Değiştiriyoruz, Değiştireceğiz

Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi olarak camilerin yanı sıra eğitim yatırımlarına da büyük önem verildiklerini belirtti. Başkan Hançerli 2018 yılı içerisinde yapılan okullara ve anaokullarına 32 Milyon TL harcama gerçekleştirdiklerini söyledi.

Cumhur İttifakı'nda AK Parti ve MHP'nin hem yerel hem de genel seçimlerde güçlerini birleştirdikleri gibi dini ve manevi konularda da bir araya gelerek güzel hizmetler gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Başkan Hançerli, caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Karatay'da yeni minarelerin yükselmesinden büyük memnuniyet duyduğunu dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu'nun gerçekleştirdiği dualar eşliğinde Ovalı Cami'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törende Ovalı Cami'nin yapımında büyük emek sarf eden Hayırsever Mehmet Ovalı ve Hulusi Şeker'e Başkan Hançerli ve AK Parti Karatay Belediye Başkan Adayı Hasan Kılca tarafından plaket takdim edildi.

Törenin ardından Karatay Belediyesi vatandaşlara salep ikramı gerçekleştirdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar