BAŞKAN PEKYATIRMACI,“ÜÇ AYLAR BEREKETTİR”


Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Regaib Kandili münasebetiyle yayınladığı mesajında üç ayların bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diledi.

Üç ayların habercisi olan Regaib Kandiline kavuşmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz diyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, mübarek gün ve gecelerin birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Pekyatırmacı, "Regaib kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah'ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Üç ayların içinde bulunan kandil geceleri tövbe ve mağfiret geceleridir." dedi.

 

Başkan Pekyatırmacı,"Regaib Kandili, Allah'ın insanlara lütuf ve mağfiretin bol bol ihsan edildiği mübarek gecelerden biridir. Bütün İslam âlemi için iyi bir fırsat olan bu geceleri çok iyi değerlendirmeliyiz. Bu mübarek günleri fırsat bilerek; sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine gayret göstermeliyiz. Akraba, komşu ve dostlarla olan ilişkileri tekrar gözden geçirmeli, küskünlükleri unutmalıyız. Büyüklerimizi arayıp onların hayır dualarını almalıyız." dedi.

 

Rahmet, feyiz ve bereket kapılarının ardına kadar açıldığı, duaların kabul olduğu  bereketli bir zaman dilimi olan üç ayları ifade eden Başkan Pekyatırmacı,"Regaib Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diliyor, bu mübarek günlerin milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının daha da güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. Bu vesile ile hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Regaib Kandili'ni tebrik ediyorum. Dualarda buluşmak dileğiyle." dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar