BAŞKAN ÖZGÜVEN EMEKÇİ KADINLARLA BİR ARAYA GELDİ


Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Belediye'nin çeşitli birimlerinde çalışan bayan işçiler ile bir araya geldi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün orijinal adının Emekçi Kadınlar Günü olduğunu belirten Başkan Özgüven: "8,9 ya da 10 Mart aslında her gün anlamlı ve değerlendirilecek bir gündür. Sizler bizim İŞKUR vasıtasıyla sahada çalışan emekçi kadınlarımızsınız. Her birinizin ayrı ayrı Kadınlar Günü'nüzü kutluyor, tebrik ediyorum. Kadınlarımız için ne söylesek, ne yapsak azdır. Böyle günlerin sizler için anlamı daha da fazladır bizler de organizasyon yaparken bunu göz önünde bulunduruyoruz. Tabi ki işsizlik zor, 5 yıllık Belediye Başkanlığı dönemimizde elimizden geldiğince bu sorunu çözmek için gayret gösterdik, OSB'de fabrikaların kurulmasına vesile olduk. Bunlardan birisi çoğunluğunu kadın çalışanların oluşturduğu ve yaklaşık 500 kişinin çalıştığı Bisküvi ve Şekerleme Fabrikası'dır. 

İnşallah önümüzdeki dönemlerde de bunlar daha da geliştirilerek işsizlik tamamen ortadan kalkar. Ayrıca 12 Bin'den fazla Kadınımızı özellikle Konya ve Kapadokya'da Kültür Gezileri ile buluşturduk. Bu memleketin bir evladı olarak Ereğli'de bir fazla hizmet etmek için canla başla çalıştık. Bu bir bayrak yarışı ve bu bayrağı 31 Mart günü seçilecek arkadaşımıza devredeceğiz. Bizim için aslolan liderimiz, ülkemizin gelişiminde büyük katkıları olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti ruhu, dava bilincidir. Bu duygu ve düşüncelerle Allah(cc) çoluğunuza çocuğunuza baht açıklığı versin, sizlere kolaylıklar nasip etsin. Bizden yana bir hak varsa helal olsun, sizler de haklarınızı helal edin. Tekrardan Dünya Kadınlar Günü'nüzü kutlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar