YARALI KÖPEĞE YARDIM ELİ UZANDI


Selçuklu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri trafikte yaralanan bir köpeği daha yeniden sağlığına kavuşturdu.

Daha çok ana arterlerde meydana gelen ve sokak hayvanlarının ağır yaralanması ile sonuçlanan kazalarda ne kadar önemli tedbirler alınması gerektiği belirtilse de maalesef hız limitinin aşırı derecede aşılması nedeniyle yaralanma ve ölümle sonuçlanan kazaların önüne geçilemiyor. Son olarak Selçuklu ilçesinde meydana gelen kazada süratli bir şekilde yol alan bir aracın köpeğe çarpması üzerine henüz küçük yaşta olan bir köpek sol ön ayağından ağır yaralandı. Kimliği henüz belirlenemeyen sürücünün kaza sonrası yoluna devam etmesi nedeniyle yol kenarında çaresiz bir şekilde bekleyen köpeği, Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri fark ederek durumu belediye ekiplerine bildirdiler.  Kaza sonrası ayağından yaralanan ve yol kenarına fırlayan köpeğin imdadına Selçuklu Belediyesi ekipleri kısa sürede yetiştiler. Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, belediye ekipleri gelinceye kadar olay mevkiinden ayrılmadılar.

Selçuklu ilçe merkezine yaklaşık 35 km mesafede Beyşehir yolu Belenbaşı mevkiinde meydana gelen kazada yaralanan köpeğe kısa sürede ulaşan Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, sol ön ayağında açık yarası ve kırık bulunan köpeğe ilk müdahaleyi yaparak yaralı köpeği sedye ile araca taşıdılar.

Daha sonra Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinin acil bölümünden giriş yapan belediye ekipleri,  klinikte bulunan veterinerlere yaralı köpeği teslim ettiler. Veterinerlerin yoğun çabası ile sağlığına kavuşacak olan ve durumu iyi olduğu belirtilen köpeğin kısa sürede sağlığına kavuşacağı, Büyükşehir Belediyesi geçici hayvan barınağında belli bir süre tutulacağı kaydedildi.

Yaralı köpeğin yanından bir an bile ayrılmayan ve beraberinde olan ikinci bir köpeği tespit eden ekipler kazanın yaşandığı olay mevkiinde yaralı köpekle birlikte diğer köpeğin de veteriner fakültesine teslim edildiği belirtildi.


Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar