İstismar mağduru kız çocukları için anlamlı yardım gecesi


Türk Eğitim Vakfı ve Konya Soroptimist Kulübünün ortaklaşa düzenlediği ve istismar mağduru kız çocukları yararına organize edilen "Sirtaki" müzikli yardım gecesi katılımcı misafirlerin büyük desteğiyle gerçekleştirildi.

Ramada Otel'de gerçekleştirilen geliri istismar mağduru kız çocukları yararına yapılmakta olan hizmetlerde kullanılmak üzere düzenlenen ve " Özden &Turkiko Grubu"nun katıldığı "Sirtaki" gecesine katılım yoğun oldu.

Organizasyon komitesi adına konuşan Konya Soroptimist Kulübü Başkanı Av. Elife Canatan Kazancı ve Türk Eğitim Vakfı adına Nilüfer Gürsel, gece hakkında yaptıkları açıklamalarında şu sözlere yer verdiler " Çocuğa karşı şiddet ve istismar günümüz toplumlarının ve insanlığın maruz kaldığı en büyük sosyal problemlerden biridir.

Sanatın şiddeti önlemedeki olağanüstü gücü ve dikkat çekmesi nedeniyle " Sirtaki gecesi" projemizle çocuga şiddet ve istismara her zaman karşı çıktığımızı ve farkında lığımızı göstermek adına müzikle anlatmak amacıyla bu etkinliğimizi organize ettik.

"Sirtaki " gecesinde katılımcılar hem istismar mağduru kız çocuklarına yardım etme imkânı buldular, hemde akşam yemeği ve gönüllerince eğlenme imkânı buldular.

 Bu gece de toplanan maddi yardımlar geliri istismar mağduru kız çocukları yararına yapılmakta olan hizmetler için kullanılacaktır. Katkılarından dolayı tüm katılımcı misafirleri derneklerimiz adına teşekkür ediyoruz" dediler.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar