Türkiye’nin Yardımları Arakanlı Mültecilere Ulaşmaya Devam Ediyor


AFAD'ın başlattığı "Arakan'a Sahip Çık" yardım kampanyası ile toplanan bağışlar Arakanlı mültecilere umut oluyor.

Myanmar'da yaşanan insani sistematik katliam nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı mültecilere sağlanan düzenli gıda yardımları devam ediyor.

Kutupalong-Balukhali Mülteci Kampı sınırları içerisinde bulunan 10 numaralı kampta 30 Aralık 2018 tarihinde 2.000 gıda paketinin daha dağıtımı gerçekleştirildi. Yapılan son dağıtımla birlikte toplamda dağıtılan gıda kolisi sayısı 24.000 ulaştı.

Mültecilerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılayan gıda paketlerinde, kuru balık, nohut, şeker, tuz, erişte, süt tozu ve soya yağı bulunuyor.

Türkiye, Arakanlı mültecilere umut oluyor

Myanmar'daki sistematik katliamdan kaçan yüzbinlerce Arakanlı mülteci Bangladeş'te hayata tutunmaya çalışıyor. Türkiye, bölgede yaşanan insani krizin en başından beri mültecilerin yanında olmaya devam ediyor.

Bölgede Türk insani yardım çalışmalarının koordinasyonunu sağlayan AFAD, Arakanlı mülteciler için düzenli gıda ve ilaç yardımlarının yanında, tayfuna dayanıklı barınma üniteleri kuruyor; su kuyuları açıyor.

AFAD ve Sağlık Bakanlığı iş birliği ile açılan ve adı "Umut" konulan sahra hastanesi de mültecilere mültecilere umut dağıtıyor. Hastanede son 1 yılda 150 bin hasta muayene edildi, 881 hasta ameliyat gerçekleştirildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar