Tüm emekçi kadınların Dünya kadınlar gününü kutluyoruz.TES-İŞ Sendikası Konya Şube Başkanı Behçet Şenbilir;

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınlayan TES-İŞ Konya Şube Başkanı Behçet Şenbilir" çalışma hayatında kadınların sıkıntıları ve problemlerinin had safhada olduğunu, bunların başında kadro probleminin geldiğini belirtti. Bu kadınlarımızın mutluluğu, kadroya kavuşmalarından geçiyor" dedi.

Türk-İş Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren TES-İŞ Konya Şubesinin Başkanı Behçet Şenbilir,8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajında şu sözlere yer verdi. "TÜRK-İŞ'e üye sendikaların toplam üye sayısının 1 milyonu bulduğunu, TES-İŞ'inde konfederasyonunun önemli sendikalarından biridir.

Tüm emekçi kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Behçet Şenbilir, "Çalışma hayatında kadınların sıkıntıları ve problemleri had safhada. Bunların başında kadro problemi geliyor. 'Taşeronla ilgili sorun halledildi.' deniliyor ama KİT'lerde taşeron işçi olarak çalışıp kadroya geçmemiş kadınlarımız var. Bu kadınlarımızın mutluluğu, kadroya kavuşmalarından geçiyor.

Ayrıca Kadınlarımıza yapılan her türlü saldırıları ve şiddeti TES-İŞ sendikası olarak şiddetle kınıyoruz.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum."dedi

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar