KONYA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ


''103. yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü Konya'da gerçekleştirildi.''

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 1915 yılında vatan savunmasında Allahuekber dağlarında donarak şehit olan 90000 şehidimizin anısına "Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü' gerçekleştirdi.

Vatanı, milleti ve kutsal değerleri uğruna Allahuekber Dağlarında şehit olan 90 bin askerimizi anmak ve anlamak için 'Vefakâr Gençlik Fedakâr Ecdadını Unutmayacak' sloganıyla Sarıkamış Şehitlerini Anma yürüyüşü geniş katılımlı bir organizasyonla 7 Ocak 2018 tarihinde saat 10:00 da Konya Atatürk Stadyumundan başlayarak Konya şehir merkezini de içine alan bir güzergâhta gerçekleştirildi.

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz yaptığı açıklamada; ''Tarihimizin acı olayı Sarıkamış harekâtının 103.yılında Sarıkamış Şehitlerimiz Anma Programı, Gençlik ve Spor Bakanlığımız önderliğinde 81 İlde aynı anda gerçekleştirildi. Sarıkamış'ta, Kurtuluş Savaşında, Çanakkale Savaşında ve 15 Temmuz Darbe Girişiminde bu ülkenin işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdik. Bu vesile ile hem Sarıkamış Şehitlerimizi ve tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Gençlerimiz, sporcularımız ve spor camiamızla vatan için, bayrak için, namus için ve iman için devletimizin ve milletimizin yanında hainlerin ve teröristlerin karşısında duracağız'' dedi.

Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Karatay Kaymakamı Abdullah, Selim Parlar, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Mehmet Sorgun, Konya ASKF Başkanı Remzi Ay, yönetim kurulu üyeleri, şube müdürleri, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüş şehitlerimiz anısına saygı duruşu İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okunarak dualarla Kılıçarslan Şehir Meydanında sona erdi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar