POST-DER KONYA"Kudüs asla İsrail'in başkenti değildir ve olmayacaktır.


Post Der Konya Şube Başkanı Doğan Arısoy; Kudüs asla İsrail'in başkenti değildir ve olmayacaktır.

Post-Der Konya Şube Başkanı Doğan Arısoy  "ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Tel-Aviv'deki Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararını kabul edilemez buluyor ve nefretle  kınıyoruz" dedi.

Post Der Konya Şube Başkanı Doğan Arısoy" Kudüs, insanlığın en eski şehirlerinden biri üç semavi dinin de kutsal kentidir. Bu bakımdan Kudüs, bütün insanlığın bir değeri olarak kalmalı ve tüm devletler el birliği ile Kudüs'ü huzur ve barış beldesi haline getirmelidir.    Ancak, Trump'un dünya devletlerinin uyarılarına rağmen, tek başına aldığı bu karar Ortadoğu'da yeni gerilimlerin ve yeni çatışmaların fitilini ateşleyecektir.

Kutsal değerlerimize karşı girişilmiş olan bu komplo yüzyıllardır kandan beslenen ve dünyayı kana boğan emperyalistleri mutlu etmiş gibi görünse de bu işin sonunda ibrenin kendilerine de dönebileceğini hesaba katmalıdır.

Kudüs, Müslümanların ilk kıblesi ve kadim bir İslam şehridir. Kudüs bizim onurumuz, şerefimiz, iffetimizdir. ABD Başkanı Trump bu kararından vazgeçmelidir."dedi.

 Bu çerçevede sağduyudan uzak, yalnızca gerilimi tırmandıracak bir karar olarak tarihin kara sayfalarına geçen bu tutumu ve ABD'yi kınıyoruz."

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar