KONYA PTT’DEN HZ MEVLANA PUL SERGİSİ


Konya PTT Başmüdürü Akın Akıncı, " Mevlana Kültür Merkezinde 07–17 Aralık 2017 tarihleri arasında Mevlana konulu Pul sergimiz sanatsever ve misafirlerin beğenisine sunulacaktır.

PTT Konya Başmüdürü Akın Akıncı " Konya PTT Başmüdürlüğünce "Hz. Mevlana'yı Anma 744. Vuslat Yıldönümü ve Şeb-i Arus" Pul Sergisinde teşhir edilmek üzere Hz. Mevlana Pulları ile Posta Tarihinde Konya Posta Damgaları, bisikletin 200.yılı nedeniyle pullarda bisikletler, Pullarda kelebekler, konulu 224 adet pulföyü Mevlana Kültür Merkezinde 07–17 Aralık 2017 tarihlerinde sergilenecektir. Ayrıca geleneksel olarak 17 Aralık 2017 Şeb-i Arus günü özel gün damgası kullandırılacak ve filatelistlerin hizmetine sunulacaktır.

Genel Müdürlüğümüzce 744. Vuslat Yıldönümü anısına bu güne özgü Mevlana'nın 7 öğüdü ile ilgili posta kartları hazırlanmış olup, sergi alanında ücretsiz olarak Müşterilerimize verilecektir.

Ziyaretçilerin ve Konyalı hemşerilerimizin bu haftanın hatırası olarak diğer illerdeki veya ülkelerdeki yakınlarına göndermeleri halinde bu manevi huzurun başka yerlere de taşınması arzu edilmektedir. Sayın hemşerilerimizin bu konuda çok duyarlı olduklarını bildiğimizden katılımında üst seviyede olmasını bekliyoruz.

İlimizin ve Mevlevi kültürümüzün tanıtımında yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyoruz.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar