KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ'NDEN KADEME ZİYARET


Yeni dönem çalışmalarını hızlandıran Karatay Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclis Üyeleri bu kapsamda Kadın ve Demokrasi Derneği'ni (KADEM) ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette birlik ve beraberliğin önemi vurgulandı

 

Karşılıklı görüş alışverişi içinde geçen ziyarette Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Aynur Avşar, KADEM Konya Temsilciliği Başkanı Diş Hekimi Kübra Solak ve Yönetimine başarılar diledi. Başkan Avşar insan haklarının ayrılmaz parçası olarak kadın haklarının önemine vurgu yaparak, toplumda, siyasette ve iş hayatında kadınları daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. KADEM'in kısa bir geçmişi olmasına rağmen ses getiren, dikkat çeken, farkındalık oluşturan, çok sayıda faaliyete başarıyla imza atan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Avşar, "Kadın ve Demokrasi Derneği insan haklarının ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz kadın haklarını savunur, toplumda, siyasette ve iş hayatında kadınların güçlendirilmesini hedefler. Bu amaçla söylem ve politikalar üretir, projeler yürütür, kampanyalar düzenler, kadınların geliştirici eğitimler ve çalıştaylarla, sosyo-ekonomik ve siyasal statüsünü artırır" şeklinde konuştu. Sosyal destek projelerinin önemine değinen Aynur Avşar, "Ülkemizin ve milletimizin yararına olan tüm projelerde, sivil toplum kuruluşlarımızın yanında yer alacağız. Bu kapsamda kadının sosyoekonomik, siyasal, kültürel anlamda güçlenmesi adına yapılan projelere de bizlerde Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak elimizden geldiği kadarıyla destek vermeye hazırız. KADEM Şube Başkanımız Kübra Solak ve ekibine başarılar diliyorum" dedi.

 

Milli ve Manevi değerler ön planda

Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getiren Kadın ve Demokrasi Derneği Konya Temsilciliği Başkanı Kübra Solak, kadın derneği olarak vizyoner bir bakışa sahip olduklarını,  kadınların  hakları ve temsiliyetleri konusunda bilgilendirmeye  ve eğitime ihtiyaç duyulduğunu, dernek olarak eğitim, sempozyum, panel ve kültürel faaliyetler konusunda çalıştıklarını söyledi. Dernek olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Kübra Solak, "Fikir ve düşünce derneği olarak çalışıyoruz. Aileyi önceleyen, milli ve manevi değerlerini önemseyen, iş hayatında sosyal hayatta ve aile hayatında aktif kadınlar yetiştirmek için bir beyin takımı oluşturduk. Çok sayıda bayana aile içi iletişim, kişisel gelişim seminerleri, sağlık ve siyaset gibi konu başlıklarında eğitim veriyoruz. Gençlik komisyonumuz üniversitedeki gençlik topluluğumuz ile birlikte kitap okuma, sinema, söyleşi gibi faaliyetler yapıyoruz" ifadelerine yer verdi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar