EN MUKADDES MADALYADIR, GAZİLİK


Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen programa katıldı. Program kapsamında Anıt önünde çelenk bırakıldıktan sonra Oğuz Ata Tesisleri'nde bulunan Gaziler Derneği Müzesi ziyaret edildi.

Bizim övünülecek şanlı bir tarihimiz var diyen Başkan Özgüven: "Şehitlerimiz var bizim al bayrağa sardığımız, gazilerimiz var baş üstünde tuttuğumuz. Bu vatan uğruna gözünü kırpmadan ölüme koşanlara selam olsun. Bu vatan üzerinde yaşayan her can sizleri unutmayacak, unutturmayacağız. Sakarya'da, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda en son 15 Temmuz'da vatanın bağımsızlığı ve bütünlüğü için canlarını veren, gazi düşen aziz milletimizin emanetine kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Aziz milletimize Anadolu kapılarını açan, üç kıta yedi iklimde hakimiyet kurduran, Çanakkale'de ve İstiklal Savaşı'nda tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmasını sağlayan ruh bugün de devam etmektedir. 

Milletimizin tüm fertlerinin 15 Temmuz ihanetine karşı sergiledikleri destansı direniş, bunun en güzel örneğidir. Gazilik hayat boyunca taşınacak şereftir ve alınabilecek en mukaddes madalyadır. Tüm gazilerimizin Gaziler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum, şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar