BAŞKAN HANÇERLİ’DEN GAZİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI


Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 19 Eylül Gaziler Günü nedeni ile yayınladığı mesajda vatan ve millet aşkı ile gözünü kırpmadan düşmana karşı mücadele ederek savaşlara katılmış; çarpışmalarda yaralanmış, canını ortaya koymuş Kahraman Gazilerimizin Gaziler Günü'nü yürekten kutlarım, dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk'e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verildiğini hatırlatan Başkan Hançerli, Türk Milletinin Atatürk'e şükran ve minnetini ifade ettiği bu tarihin, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz saygının da bir göstergesi olduğunu belirtti. Başkan Hançerli Kurtuluş Savaşı'nda Kore'de, Terörler Mücadele'de, 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin önlenmesinde her zaman en ön safta yer alarak; cesaretin en büyük örneklerini ortaya koymuş Gazilerin, ülkemize yönelik kirli emelleri bertaraf edecek büyük manevi güçlerden biri olduğunu söyledi. Söz konusu vatan savunması olduğunda gözünü kırpmadan savaşa koşan Gazilerimize çok şey borçlu olduğumuzu belirten Başkan Hançerli, yaptıkları üstün fedakârlıktan dolayı gazilerimize saygıda kusur etmemek, sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmak toplum olarak en önemli sorumluluğumuzdur." dedi.

Başkan Hançerli "Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları azim ve kararlılıkla ulusal varlığımız elde edilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle; Gaziler Haftasını kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anar, hayatta bulunan Gazilerimize de saygı ve şükranlarımı sunarım."dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar