SELÇUKLU GENÇLERİ MALAZGİRT’E GİDİYOR


Selçuklu Belediyesi, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine her yıl kutlanılacak olan Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 anma programına katılacak. Etkinlikler 25-26 Ağustos tarihleri arasında Muş'un Malazgirt ilçesinde gerçekleştirilecek.

Anadolu'yu ebediyete kadar Müslüman Türk yurdu haline getiren Malazgirt Zaferi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile her yıl kutlanacak. Malazgirt Zaferi'nin 946.yılı kapsamında bu yıl ilki gerçekleşecek etkinliklere Selçuklu Belediyesi, Gençlik Meclisi ile katılacak. İsmini aldığı Selçuklu Medeniyetini farklı platformlarda gururla temsil eden Selçuklu Belediyesi gerçekleştirdiği birçok proje ile geçmişten aldığı mirası gelecek nesillere aktarıyor.

Malazgirt Zaferinin Anadolu'nun yeni Türk yurdu olmasını sağlayan ve dünya tarihine yön veren bir zafer olduğu söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "İnsanlık tarihinin aydınlık çağı olarak kayıtlara geçen Selçuklu Medeniyeti, İslam'ın aydınlık yüzünü tüm dünyaya göstererek Anadolu'yu müspet ilimlerin merkezi,  adalet ve hoşgörü yurdu haline getirmiştir. Anadolu'nun Müslüman Türk yurdu olmasında şüphesiz ilk adım Malazgirt Zaferidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Çanakkale Zaferi gibi her yıl kutlanacak olan Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 anma programına, Selçuklu Belediyesi Gençlik Meclisi olarak katılacağız" dedi.

Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 anma programı, 25-26 Ağustos tarihinde Muş'un Malazgirt ilçesinde gerçekleştirilecek.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar