Fotoğraflarla 15 Temmuz "Halkın Özgürlük Destanı” sergisi açıldı


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında, Konya İl Sağlık Müdürlüğü'nde Fotoğraflarla 15 Temmuz Milli İradenin Zaferi sergisi açıldı.

Sağlık yöneticileri ve çalışanlarının katıldığı sergi açılışında konuşan, Konya İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci, 15 Temmuz'un askeri bir darbe değil, bir işgal hareketi olduğunu söyledi.

Bu kahraman millet, vatanı için 249 değil, gerekirse 249 bin şehit verir ama bir karış toprağı veya iradesini kimseye vermez diyen Küçükkendirci, "Bu aziz Milletin evlatları, 15 Temmuz'da hainlere karşı, ellerini taşın altına değil, bedenlerini tankların altına koydu. Bu hainler amaçlarına ulaşmış olsalardı, uğrunda nice şehitler verilen yurdumuz işgal altında olacaktı. Şimdi bizler bu kurumlarda, halkımıza hizmet veremiyor olacaktık. Devletimiz bu hainlerden yaptıklarının hesabını hukuki çerçevede bir bir soruyor, ama bunlar sadece dünya'da verdikleri hesapla kurtulamayacaklar. Ahrette bir zerrenin bile hesabını soracak olan Cenab-ı Hak, yapılan bu hainliğin ve dökülen şehit kanlarının, gazilerimizin hesabını sormayacak mı? 15 Temmuz'dan beri birlik ve beraberlik içerisinde nöbetteyiz ve nöbete devam edeceğiz. 15 Temmuz'da vatanına, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkarak, devletimiz ve istikbalimiz için, hayatlarını esirgemeyen 15 Temmuz Şehitlerimizden, bizlerde dualarımızı ve Fatiha'ları esirgemeyelim. Hepsinin ruhları şâd olsun, Kahramanlarımızı unutmayacağız" dedi.

Konuşmanın ardından, Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve kronolojik olarak sıralanan fotoğrafların yer aldığı sergiyi gezen sağlık yöneticileri ve çalışanları duygu dolu anlar yaşadı. Halka açık ve bir hafta sürecek olan fotoğraf sergisine, sağlık çalışanları büyük ilgi gösterdi.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar