Başkan Mehmet Hançerli'den "15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı


Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, '15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü ' yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Başkan Hançerli mesajında; "Bulunduğu konum itibariyle her zaman insanların elde etmek istedikleri bir coğrafya olan Anadolu yüzyıllardır kirli oyunlarla ele geçirilmeye çalışılmıştır. Bu oyunların en kirli ve en acımasız olanlarından biri maalesef 15 Temmuz gecesi yaşanmıştır. 15 Temmuz gecesinde masum insanların üzerine kurşun yağdıran, helikopterlerle, ağır silahlarla  vatandaşlara ateş eden bu caniler yüce Türk Milletine hesap verecektir. 

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan, devletin içine sinsi bir yılan gibi çöreklenen bu terör örgütünün,  Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini ve temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik menfur 15 Temmuz 2016 Silahlı Darbe Teşebbüsü, Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve aziz milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. Bu vesile ile şanlı tarihimizin sayısız örneklerinde olduğu gibi millet ve devlet kenetlenmesi bir kez daha kendini göstermiştir. Vatanını seven askerimiz, polisimiz ve kahraman Milletimizin azmi ve kararlılığıyla bertaraf edilmiştir. 

15 Temmuz tarihe bu vatanı ele geçirmek isteyenlere verilen bir kahramanlık dersi olarak geçmiştir. Vatan hainlerinin bir bir ayıklanıp cezaları verilmektedir. Atalarımızın kanları ile sulanmış bu topraklara hainlerin ve dış mihrakların sahip olamayacakları bir kez daha perçinlenmiş; kahramanlık destanı yazmış Seyit Onbaşıların, Nene Hatunların torunları 15 Temmuz günü vatanına ölümüne sahip çıkmıştır. 15 Temmuz'da Millete doğrulmuş namluların önünde dimdik duran halkımız, sadece darbeyi engellemekle kalmadılar, milli mücadelede olduğu gibi Türk milletinin yiğitliğini, kahramanlığını bütün dünyaya gösterdiler. Bizler her türlü darbe girişiminin karşısındayız. Devletsiz bir millet, milletsiz bir devlet olmaz. Biz her zaman şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız. Şehitlerimize tekrar Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyorum" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar