BAŞKAN ALTAY BASIN BAYRAMINI KUTLADI


Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Altay mesajında , "Halkın haber alması amacıyla 24 saat özveriyle çalışan basın camiasının bayramı kutlu olsun" dedi.                                  

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı."Gerek yerel, gerek ulusal basında hakkıyla görev yapan basın çalışanlarımızı tebrik ediyorum" diyen Başkan Altay açıklamasında şunları söyledi." Medya sektörü zor ve meşakkatli bir meslektir. Günün 24 saati görev başında kalmayı gerektirir.  Toplumun bilgilendirilmesi ve aydınlatılması gibi önemli bir görevi yerine getiriyor, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukları üstleniyorlar.

 

Bu önem, 15 Temmuz 2016'da Fettulahçı Terör Örgütü (FETÖ) militanları tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sırasında bir kez daha net bir şekilde anlaşılmıştır. Darbe girişiminin başladığı ilk saatlerden itibaren haber verme ve yayıncılık ilkesine bağlı kalarak, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiren basın yayın organları, milletten ve demokrasiden yana tutum almışlardır.  O karanlık gecede doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatan yerel ve ulusal basından tüm basın çalışanlarını bir kez daha tebrik ediyorum. Bu mesleği hakkıyla yapan medya mensuplarına başarılar diliyorum" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar