'TÜRKİYE BAHAR SABAHINA UYANIRKEN TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KIŞI OLACAK'


BAŞKAN HANÇERLİ: HİÇBİR MAHALLE ARASINDA AYRIM YAPMIYORUZ

 

Karatay İlçe Kaymakamlığı ve Karatay Belediyesi tarafından her ay ortaklaşa düzenlenen Muhtarlar Toplantısı Aziziye Kültür Merkezi'nde gerçekleşti

 

Toplantıya Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Konya Karatay ve Tüm İlçeleri Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uzun, Karatay'daki mülki erkan ve çok sayıda Muhtar katıldı. Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, katılımcılarla karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak, ihtiyaç, sorun ve önerilerin dinlendiği toplantıda, hizmetlerin vatandaşa seri bir şekilde ulaştırılması, vatandaşın mağduriyetlerin giderilmesi için, herkesin üzerine düşeni yapması gerektiği vurguladılar.

 

"Terör örgütlerinin kışı olacak"

Kaymakam Abdullah Selim Parlar konuşmasına Şırnak'ta şehit edilen askerlere rahmet dileyerek başladı. Parlar, "Tıpkı geçmişteki gibi bir haçlı ittifakı kurarak Haçlı Seferleri ile Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar ama başaramayacaklar" dedi. Parlar konuşmasına şöyle devam etti: "Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi hep birlikte de üzerimize gelseler boyun eğmeyeceğiz. Ülkemiz gözle görülür bir saldırı altında. Türkiye güzel bir bahara uyanırken terör örgütlerinin kışı olacak.  Türkiye'nin ekonomisi şu anda en büyük 20 ülke arasında. Her alanda bir atılım içerisindeyiz. Türkiye dünyada önderlik yapacak konuma geldi. Bu güçlü yürüyüşünü durdurmak için çelme takmaya çalışıyorlar. Bu durumda bize düşen daha güçlü bir Türkiye için elimizden geleni yapmak. Bu güçlü yürüyüşte muhtarlarımız da önemli işler gerçekleştiriyor. Muhtarlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum."

 

"Ülkemizin istiklalinden asla taviz vermeyeceğiz"

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise terör örgütü tarafından Şırnak'ta gerçekleştirilen hain saldırıyı kınadı. Terör örgütüne sert sözlerle yüklenen Başkan Hançerli, "Kandilden emir veren eli kanlı caniler verdiğiniz o emirler sizin sonunuz olacak. Bundan 15 sene önce Kandilin adı duyulmazken bugün sözde liderleri kaçacak delik arıyor. İçeride ve dışarıda birçok düşmanımız var. Ülkemizin istikbalinden, istiklalinden asla taviz vermeyeceğiz. Bu hain terör örgütlerinin son çırpınışları" ifadelerine yer verdi. Belediye çalışmalarına da değinen Başkan Hançerli, Karatay'ın Türkiye'nin parlayan yıldızı olduğunu kaydetti. Başkan Mehmet Hançerli Karatay'ın hizmetlerinin hiç durmadan yükseldiğine dikkat çekerek; "Bizim Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizde durmuyor. Hanımlar Lokali inşaatımız da durmuyor. Taşrada yapmış olduğumuz çalışmalar da durmuyor" şeklinde konuştu. Muhtarların fikir ve önerilerine değer verdiklerini söyleyen Başkan Hançerli, hiçbir mahalle hiçbir muhtar ayrımı yapmadan her yere hizmetin en iyisini götürme gayreti içerisindeyiz. Taşraya ilk giren Belediye biz olduk. Yeni mahallelerden ilk çıkan Belediye de biz olacağız. Eksikliklerimizin giderilmesi noktasında bizim Muhtarlarımıza, Şube Müdürlerimize ihtiyacımız var. Onlar eksiklerini söylerler ve gereği yapılır." şeklinde konuştu.

 

Toplantının sonunda Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav katılımcılara sunum yaptı.Toplantıya katılan Mahalle Muhtarları ise, sorunlarını dile getirerek, ilgi ve alakalarından ötürü Kaymakam ve Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye teşekkürlerini sundu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar