Şehir Merkezi Yıkanıyor


​Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı temizlik filosu, yoğun yağışla geçen kış aylarının ardından şehir merkezindeki meydanlar, tarihi mekanların önleri, alt ve üst geçitlerde özel araçlarla yıkama çalışması yapıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, kış boyunca yağan yoğun kar yağının ardından şehir merkezinde yoğun kullanılan alanlarda özel araçlarla yıkama çalışması yapıyor.

Şehir merkezinde 24 saat boyunca temizlik çalışması yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, 114 personel ile çok sayıda hidrostatik vakumlu, basınçlı yıkama ve süpürme araçları ile çalışmaları yürütüyor. Taşıt alt-üst geçit ve köprülü kavşakları düzenli olarak süpüren ekipler, yoğun kış şartlarından dolayı araçların sıçrattıkları çamur ve egzozlarından çıkan islerin oluşturduğu karbonları temizlemek amacıyla basınçlı su ile hummalı bir çalışma sergiliyor.

Şehir merkezindeki tarihi mekanlardan meydanlara, yaya alt-üst geçitlerinden taşıt alt-üst geçitlerine, bisiklet yollarından köprülü kavşaklara, köprülerden köprü korkuluklarına, bariyerlerden ferforjelere, yön levhalarına kadar Konya'nın dört bir tarafını 24 saat boyunca süpüren, yıkayan ve köşe bucak temizleyen çok sayıda ekipten oluşan Büyükşehir'in filosu, temizlik faaliyetlerini trafiği aksatmamak için gece de çalışmalarını sürdürüyor.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar