HAİN PLANLARI BERTARAF ETMEDE USTALAŞMIŞ BİR MİLLETİZ


Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Nurettin Akcan, Çanakkale Zaferi'nin 102'nci yıldönümünü yazılı bir mesaj yayımlayarak kutladı.

Nurettin Akcan mesajında, "Vatanını canından aziz bilip gelecek nesiller rahat yaşasın diye canını feda eden şehitlerimizi anmanın onur ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

Dünya üzerinde Çanakkale'den daha büyük bir vatan savunması görülmediğini ifade eden Akcan, "Cennet ehlinin bile gıpta ile baktığı şehitlik mertebesine ulaşan Çanakkale Kahramanları, gelecek nesillere ışık olmuş, İslam'a bayraktar olmuş ve Müslüman Türk'ün yıkılamayacağını birkez daha göstermişlerdir. Tarih boyunca esaret altına girmemiş yüce Türk milleti, büyük badireler atlatmasına rağmen İslam sancağını elinden düşürmemiş, Türk İslam sevdasını her dönemde canını ve kanını feda ederek yaşamıştır. Bu minvalde Çanakkale Zaferi'nin önemi de çok büyüktür.

15 Temmuz'da millet olarak verdiğimiz insanüstü mücadeleyi düşünecek olursak, Çanakkale ruhunu anlamamız daha kolay olacaktır.  Çanakkale'de şehit olan kahramanların torunlarının bugünde dimdik ayakta olduğunu görmek, o inançla vatan savunması yaptığını görmek ülkemizin geleceği için umut vericidir.

Bugün hepimize düşen görev, şehitlerimizin kanıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir"  ifadelerine yer verdi.

Akcan şöyle devam etti; "Bu duygularla; her dönem milletimiz üzerinde oynanan kirli oyunların farkında olarak, bu hain planları bertaraf etmede ustalaşmış bir milletin evladı olarak, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102'nci yıldönümünü kutluyor, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum".

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar