Cennet, Anaların Ayakları Altındadır”


​AK Parti Ereğli İlçe Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Bolkar Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven de katıldı.

Programda konuşan Başkan Özgüven: "Kadınlarımızın aile içinde ve devlet için yaptıklarını saymakla bitiremeyiz. Sizler değil miydiniz Kurtuluş Savaşı'nda çocuğunuzun üzerinden örtüyü alıp mermi ıslanmasın diye üzerine örten ve kağnı arabasıyla cepheye taşıyan, sizler değil miydiniz en son 15 Temmuz'da vatan için caddelere, sokaklara çıkan, sizler değil miydiniz evlatlarınızı bu vatana şehit verdiğinde Vatan sağ olsun diyen, sizdiniz işte Türk Kadını bu kadar mukaddes ve cefakardır. Kadının olmadığı hiçbir işte başarıdan bahsedemeyiz. 

Ayrıca kadınlara annelik gibi kutsal bir görev de verilmiştir. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz; "Cennet, anaların ayakları altındadır." diyor, bu ne büyük şereftir. Ayrıca bildiğiniz üzere önümüzde bir referandum süreci var. Ülkemizin selameti için çok önemli olan bu referandumdan EVET çıkması bizi 2023 hedeflerimize daha da yaklaştıracak. Tabi burada sizlere yani kadınlarımıza da çok büyük görevler düşüyor sizler bunun bilincindesiniz. Bu kritik referandumda hep birlikte üzerime düşen görevleri yapıp büyüyen Türkiye'nin önünü açacağımıza inancım tamdır. Ben bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anneleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar hepinizi saygıyla selamlarım." dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar