Uluslararası “Din ve Toplum” Konulu Fotoğraf Sergisi Konya’da Açılıyor


​Uluslararası "Din ve Toplum" konulu fotoğraf sergisi Konya'da açılıyor...

Diyanet-Sen'in FIAP (Fotoğraf Sanatı Uluslararası Federasyonu) ve TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) ve FSK'nın (Fotoğraf Sanatı Kurumu) onayı ile düzenlediği 1. Uluslararası Din ve Toplum Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren eserler ile sergilemeye layık görülen 50 eser 25 Kasım 2016 Cuma günü Konya Kule Site'de yapılacak açılış töreni ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Konya bürokrasisinin, siyasilerin, Diyanet çalışanlarının ve Konya halkının davet edildiği 1. Uluslararası "Din ve Toplum" konulu fotoğraf sergisinin açılışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç, Diyanet-Sen'in İslam medeniyetini görsel malzemelerle kalıcı hale getiren büyük bir organizasyona imza attığını belirterek "Uluslararası bu organizasyon ile Diyanet-Sen, Müslümanların yaşadıkları coğrafyayı, çevreyi, belde ve şehirleri nasıl anlamlandırdıklarını, nasıl bir medeniyet inşa ettiklerini, kaliteli fotoğraflarla toplumlara tanıtarak, İslam kültür ve medeniyetinin tarihi ve kültürel varlıklarının ne denli değerli oldukları konusunda farkındalık oluşturulmasında öncülük etmiştir. Böyle bir çalışma ile İslam kültür ve medeniyetine fotoğraf sanatı aracılığı ile güzel bir arşiv hediye etmiştir. Yalnızca ücret sendikacılığı gibi dar bir anlayışı hiçbir zaman benimsemeyen sendikamız, sosyal projelerinin yanı sıra sanat alanında da sendikal faaliyetlerle medeniyet tarihimize, değerlerimize sahip çıkılacağının güzel bir örneğini sergilemiş oldu" dedi.

İslam Kültür ve Medeniyetinin izdüşümleri, yaşayan İslam, Müslümanlar ve sanat eserleri konusu ile dünyada ilk kez düzenlenen uluslararası fotoğraf yarışmasına 4.487 eser ile rekor katılım sağlandı. Yarışmaya dünyanın çeşitli ülkelerinden 1.313 kişi katıldığını söyleyen Başkan Ali Koç, 25 Kasım 2016 Cuma günü saat 14:30'da Kule Site'de açılışı yapılacak olan fotoğraf sergisinin on gün süreyle Konya'lıların ziyaret edebileceklerini ifade etti. - Memleket

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar