ALTAY, “ÖĞRETMENLERİMİZİN VE EĞİTİMİN YANINDAYIZ”


​Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.  

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Öğretmenlik mesleğinin fedakarlık gerektiren kutsal bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Altay mesajında, "Öğrencilerimizi geleceği hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatıdır. Yurdumuzun dört bir yanında, her noktasında, her türlü zorluğa rağmen büyük bir özveri ile görevler yapan öğretmenlerimizin belediye olarak her fırsatta yanlarında olmaya çalışıyoruz" dedi.

SEDEP Öğretmenlerimizle Değerleniyor

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi SEDEP ismiyle çok önemli bir proje yürüttüklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Selçuklu Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber yürüttüğümüz SEDEP ile 5. Yılımızda da eğitime değer katmaya devam ediyoruz. SEDEP ile çocuklarımızın kendilerini geliştirmesi ve geleceğe daha iyi hazırlanmalarını amaçlıyoruz. Belirlediğimiz 7 temel değerle ilgili okullarımıza kitaplar dağıtıyoruz. Geride kalan 4 yılda elde edilen birikim, deneyim ve motivasyonla SEDEP daha da geliştirilerek 2016-2017 eğitim öğretim döneminde de 222 okulda devam ediyor. Bu projeyi gerçekleştirirken hiç şüphesiz en büyük destekçimiz olan öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Onların bu gayretleri ile kendi değerlerine sahip bir nesil yetiştiriyoruz" dedi.

Başkan Altay mesajının sonunda ilçe geneline kazandırılan okullar, spor salonları, suni çim sahalar ve kütüphaneler ile Selçuklu Belediyesi'nin eğitime desteklerinin süreceğini belirterek, "Öğrenciler gibi öğretmenlerimizin de en iyi şartlarda görev yapmalarına imkan sağlıyoruz. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar