Akyürek; 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun


​Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm öğretmenlerin ve eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Akyürek'in mesajı şöyle: "Kalkınmış ve mutlu bir toplum olmanın yolu şüphesiz eğitimden geçer. Bu konuda en önemli görev öğretmenlere düşmektedir. Hepimizin hayatında iz bırakan, geleceğimize yön veren öğretmenlerimiz, kaliteli, karakterli, kâmil insan yetişmesine vesile olmakta, gençlerimize ışık tutmaktadır.

Öğretmenlerimiz sadece bir güne sığdırılamayacak kadar önemli ve kutsal bir görevi yerine getirmektedir. Öğretmeyi meslek edinen, mesleklerini ise büyük fedakarlıklarla icra eden öğretmenler, ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza yön veren, onları hayata hazırlayan ilim kaynaklarıdır.

Öğretmenlerimizin çocuklarımızı geleceğe hazırlarken milli-manevi değerler ve tarih bilinci aşılayarak onları hayata hazırlamaları büyük önem taşımaktadır. Her yıl 24 Kasım'da kutlanan Öğretmenler Günü, gelecek nesilleri şekillendiren öğretmenlerin ve öğretmenlik mesleğinin hatırlanması ve sorunlarının konuşulması açısından da önemlidir.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, toplum için her zaman rol model olan, ülkenin geleceği için fedakarca çalışan tüm öğretmenlere teşekkür ediyor, günlerini tebrik ediyorum."

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar