Gündüz İşte Gece Nöbetteyiz


​Mevlana Meydanı'nda milli irade nöbetini sürdüren Konyalılara seslenen Başbakan Binali Yıldırım, ülkemizin düşmanlarına verilecek en güzel cevabın birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğunu söyledi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye hizmetleri ve çalışmaların hain girişimlere rağmen aralıksız devam ettiğini ifade etti.

Konya, darbe girişiminin 18. gününde Mevlana Meydanı'nda birlik ve beraberlik mesajları vermeyi sürdürdü.

Darbe girişimine karşı milli irade nöbetine devam eden Konyalılarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, son bir haftada Konya'nın dört şehidi olduğunu hatırlatarak, şehitlere Allah'tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı diledi.

Milletimize ihanetin dört koldan devam ettiğini belirten Başkan Akyürek, "Şer cephesi tamamen ayağa kalkmış durumda. Yüzlerce yıldır verdiğimiz mücadelenin bir başka aşamasındayız. Cenab-ı Hak şehitlerimize rahmetiyle muamele etsin, Konyalı hemşerilerimize ve aziz milletimize sabırlar ihsan etsin. Hainlerin asla amacına ulaşamayacağını bir defa daha buradan haykırmak istiyoruz" dedi.

Belediye hizmetleri ve çalışmaların hain girişimlere rağmen aralıksız devam ettiğine değinen Başkan Akyürek, şunları söyledi: "784 mahallemizde, Konya'mızın her bölgesinde gece nöbette, gündüz işte hep birlikte çalışıyoruz. Konya'mızda çok önemli bir toplantı olacak. 3 Ağustos Çarşamba günü Dünya İslam Alimleri Birliği'nin hem yönetim kurulu toplantısı yapılacak hem de dünyanın dört bir yanından gelen İslam alimleri Yusuf El Karadavi'nin başkanlığında İslam dünyasının içinde bulunduğu meseleleri masaya yatıracak."

Pazar akşamı Mevlana Meydanı'nda büyük bir buluşma gerçekleştireceklerini dile getiren Başkan Akyürek, "Allah'ın izniyle yürekler böyle toplu vurduktan sonra, hep birlikte ayağa kalktık. Bu birlik ve beraberliği devam ettirdiğimiz sürece şer güçler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar. Cumhurbaşkanımız pazar akşamı büyük finalden bahsetti. Konya'da da bunu yapacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın işaret ettiği gibi bu meydanda çok büyük bir buluşmayı 81 vilayetle hep birlikte gerçekleştireceğiz" dedi.

TÜRKİYE DARBE GİRİŞİMİNDEN GÜÇLENEREK ÇIKTI

Başbakan Binali Yıldırım, meydanda toplanan kalabalığa canlı bağlantı ile seslendi. Türk milletinin istikbaline sahip çıktığını belirterek, ülkemizin düşmanlarına verilecek en güzel cevabın birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğunu kaydeden Yıldırım, millet iradesine milletin silahlarıyla saldıran darbeci bozuntularının emellerini, milletin aklıselimiyle boşa çıkardığını ve dimdik ayakta durduğunu gösterdiğini söyledi. Yıldırım, "Milletimiz tüm renkleriyle sokaklarda. Tüm farklılıklarımızla milli iradeye, demokrasiye, hukuk devletine, Türkiye'ye sahip çıktık. 79 milyon vatan evladı ayağa kalktı. Bir millet istiklaline, istikbaline böyle sahip çıktı. Devletini, bayrağını, ülkesini dış güçlerin maşalarına asla teslim etmedi. Fetöcü katiller karşısında tek yumruk olduk. Allah bütün milletimizden razı olsun" diye konuştu.

Hükümet olarak, darbe girişimi sonrasında yaptıkları reformlarla Türkiye'nin daha da güçleneceğinin altını çizen Yıldırım, şöyle devam etti: "Şehitlerimizi, demokrasi kahramanlarımızı, gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkacağız. Türkiye'nin ekonomisi 15 Temmuz darbesinde en güzel sınavını vermiştir. Ekonomimiz sapasağlam ayaktadır. En ufak bir sarsıntı, en ufak bir esneme olmamıştır. Türk milleti bu günlerde ne kadar asil olduğunu bir kere daha gösterdi."

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar