Büyükşehir’den 15 Temmuz Şehitler ve Milli İrade Dayanışma Gecesi


​Konya Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişimine kahramanca karşı koyanlar adına "15 Temmuz Şehitler ve Milli İrade Dayanışma Gecesi" düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meydanlara inen, fedakarca çalışan ve askeri alanlarda araçlarıyla nöbet tutanlar adına "15 Temmuz Şehitler ve Milli İrade Dayanışma Gecesi" düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hak ve özgürlük mücadelesine verdikleri destek nedeniyle Konyalılara teşekkür etti.

Tüm Türkiye'de milyonlarca kişinin vatan ve hürriyet duygusu ile meydanlara indiğini vurgulayan Başkan Akyürek, Konya'da da darbe girişiminin ilk anlarından itibaren insanların canlarını hiçe sayarak sokaklara indiğini, araçları ve iş makinaları ile askeri alanlarda nöbet tuttuğunu söyledi.

15 Temmuz'un bir milat olduğunu ve milletin darbeye karşı darbe yaptığını kaydeden Başkan Akyürek, milli irade nöbetlerine katılan, katkı yapan, dua eden herkesi tebrik etti.

Darbe girişimi sonrası araçları ve iş makinaları ile nöbet tutan belediye personelinin ödüllendireceğini kaydeden Başkan Akyürek, 23 Ağustos Salı günü düzenlenecek "15 Temmuz Şehitler ve Milli İrade Dayanışma Gecesi"ne bütün Konyalıları davet etti.

"O an" konuşmaları, fotoğraf sergisi, plaket takdimi ve Ömer Karaoğlu konserinin yer alacağı program, 23 Ağustos Salı günü saat 20.00'da Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar