30 AĞUSTOS RUHU İLE GELECEĞE YÜRÜYORUZ


​Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Altay mesajında "30 Ağustos'ta milletimizin bağımsızlığı ve istiklali için verdiği mücadele ruhu ile 15 Temmuz'da zafere ulaşıldı" dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türk Milletinin tarih boyunca kazandığı tüm zaferleri şehit kanlarıyla taçlandırdığını söyledi. Yeni zaferlerin ve ülkemizin karşı karşıya olduğu terör belasından kurtulmasının bedelini de millet olarak ödemeye devam ettiklerini belirten Altay; "Bağımsız ve onurlu yaşamak için, aziz vatanımızı işgal edenlere karşı verilen kurtuluş destanının sonucu olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıldönümünü gururla kutluyoruz. Türk tarihinin en görkemli zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferi, milletimizin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağını tüm dünyaya göstermiştir" dedi.

Tarih boyunca ecdadımızın vermiş olduğu şanlı mücadele, daha güçlü Türkiye yolunda bizlere ilham veriyor, hiçbir oyun, tezgah bizi yolumuzdan ayıramaz diyen Başkan Altay, "15 Temmuz'da millet olarak yaşadığımız darbe kalkışması ile ülkemizin birlik ve beraberliğine, istikrarlı büyümesine, huzur ve barışına gölge düşüremeye çalışılmıştır.  Milletimiz bu darbe kalkışmasına karşı tek vücut olmuş ve iradesine sahip çıkarak darbeyi başarısızlığa uğratmıştır. Türkiye, üzerinde oynan büyük oyunları birer birer bozarak milli birlik ve beraberliğinden taviz vermeden ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde 2023 hedeflerine kararlılıkla yürümeye devam edecektir. Millet iradesine karşı yapılan saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır" dedi.

Altay, "Bu vesile ile tarih boyunca ve günümüzde bu topraklar uğruna şehit olanlara minnet duygularımızı sunar, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarım"dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar