İstiklal Marşı, Milletimizin En Kıymetli Ortak Değeridir


​İstiklal Marşı'nın kabulünün 95. Yılını kutlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, "Milletimizin zor şartlar içinde bulunduğu durumu, sahip olduğu gücü ve kararlılığı bugüne taşıyan, geçmişle geleceği buluşturan İstiklal Marşı, milletimizin en kıymetli ortak değerlerinden olmuştur" dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İstiklal Marşı'nın kabulünün 95. yılı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in mesajı şöyle:

"12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Milli Marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı, aziz milletimizin ortak sesi, diriliş destanıdır. Kurtuluş Savaşı yıllarında maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden ecdadımızın milli mücadele ruhu, vatan sevgisi ve istiklal aşkı, en veciz ifadesini İstiklal Marşı'mızın mısralarında bulmuştur.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla, büyük fedakarlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muhteşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir. Milletimizin zor şartlar içinde bulunduğu durumu, sahip olduğu gücü ve kararlılığı bugüne taşıyan, geçmişle geleceği buluşturan İstiklal Marşı, milletimizin en kıymetli ortak değerlerinden olmuştur.

İstiklal Marşı'nın yazıldığı günlerde milletimizin birliğine ve dirliğine yönelik tehditlerin benzerleri bugün de yaşanmaktadır. Bu tehditlere karşı o günkü milli ruhla birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece bu vatanı parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bu vesileyle İstiklal Harbi'nin milli bir ruh içerisinde kazanılmasına katkı sağlayan İstiklal Marşı'nın kabulünün 95. yılını kutlarken; kurtuluş mücadelemiz sırasında bu birliği milli marşla perçinleyen Mehmet Akif'i, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum."

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar