Büyükşehir Meclisi’nde Terör Olayları Bir Kez Daha Kınandı


​Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ankara'da yaşanan menfur saldırıdan sonra terör olaylarını bir kez daha kınadı. Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mart ayı toplantısında yaptığı konuşmada, ülkemizin huzur içinde, güzel bir geleceğe hep birlikte yürümesi temennisinde bulundu.

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı toplantılarını yaptı. Toplantıda terör olaylarını bir kez daha kınayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, "Ankara'daki menfur saldırıyı hem lanetliyor, hem de milletimizin, memleketimizin bundan sonraki süreçlerde, huzur, güvenlik ve güzel bir geleceğe hep birlikte yürümesini diliyoruz" dedi.

Türkiye'nin bütün hürriyetlerinin tam olarak teminat altına alındığı, hem İslam kardeşliğinin, hem insan olarak bir arada yaşama geleneğinin tekrar tam olarak oturacağı, lider ülke seviyesine mutlaka ulaşacağını vurgulayan Başkan Akyürek, "Bizim bütün çalışmamız, yerel yönetimler olarak çabalarımız da Türkiye'nin gelecekteki, bir arada, barış içinde, özgür bir şekilde, huzurlu bir şekilde yaşama idealine hizmet etmek için. Irkçılık bizim kapımızdan uzak olmalıdır, şiddet bizim kapımızdan uzak olmalıdır. Bu noktada yerel yönetimlerin de üzerine düşen elbette görevler vardır. Sosyal ve kültürel projelerimizle daha bütüncül bir bakış açısını şehrimizde hakim kılmak için gayret gösteriyoruz" diye konuştu.

KOMEK VE ASEM EĞİTİMLERİ TOPLUMUN HUZURU İÇİNDİR

Büyükşehir Belediyesi olarak Meclis'te aldıkları kararlarla Konya'nın tamamına hitap etme ve hizmet vermeye çalıştıklarını dile getiren Başkan Akyürek, Ereğli'de Kadınlar Lokali'nin açılışını yaptıklarını, Sanat ve Eğitim Merkezi üst başlığında hayata geçen lokallerin Ilgın ve Akşehir ile devam edeceğini, yılsonuna kadar da 11 merkezin açılışını yapacaklarını söyledi. Başkan Akyürek, şöyle devam etti:

"Gelecek yıl ve öbür yıl bütün ilçelerimizde bu sosyal ve kültürel eğitimlerin yapıldığı ASEM'leri hayata geçireceğiz. Bahar döneminde KOMEK ve ASEM'lerde kayıtlı hemşerimizin sayısı 41 bini geçti. Bu çok ciddi bir rakamı oluşturuyor. Bu sene kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen 10 yıllık sürede 400 bin rakamını geçmiş olacağız. Bu ciddi bir sosyal taban anlamına geliyor. İnşallah bu yılsonunda eski beldelerimize daha cesaretle gideceğiz. Altyapı yatırımlarının en son imzalarını geçen hafta attık. 168 beldemizin de belediyeden mahalleye dönüşen eski beldemizin de tamamına söz verdiğimiz gibi bu yılsonuna kadar su ve kanalizasyon hizmetini bitiyoruz. Tamamının ihalesini yapmış olduk. Bu da çok iddialı bir hedefti ama gerçekleşiyor."

Meclis toplantısına katılarak, çalışmaları yakından izleyen AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Türkiye'nin küresel yürüyüşünün önünü kesmek isteyen terör olayları nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Altunyaldız, bu olaylarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Altunyaldız, bu milletin bu köklü medeniyetin sahibi milletin tarihsel yürüyüşünün, medeniyet yürüyüşünün devam edeceğini ve bunu asla kimsenin durduramayacağını vurguladı.

Toplantı sonunda Meclis toplantısını izlemeye gelen Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü öğrencilerine yerel yönetimlerin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Akyürek, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar