Rüya Üç Ödül Aldı


​Alper Akdeniz'in Konya Seydişehir ve İzmir Ödemiş'te çektiği Rüya büyük başarı kazandı.

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) ve SETEM Akademi Derneği tarafından düzenlenen "3. BAK SETEM Akademi Ödülleri" törenle verildi. Diğer yandan Uluslar arası kategorisi olan Avrasya Kısa Film Yarışması'nın ödülleri de aynı gece sahiplerini buldu. Geceye Rüya filminin birçok sanatçısı da katıldı. Filmin başrollerini Gürol Tonbul, Çiğdem Ardıç, Bora Kırkım, Sertan Tuğfan, İsmet Ege Tonbul ve Eray Topaloğlu'nun yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini Ayberk Olgay, kurgusunu Elif Çanğa ve müziklerini Cem İdiz, yürütücü yapımcılığını ise Görkem Bozkır yaptı.


Geceyi üç ödülle Alper Akdeniz'in yönettiği Rüya tamamladı. 3. Bak Setem Akademi En İyi Film ödülü, 3. Bak Setem Akademi En İyi Görüntü Yönetmeni Ayberk Olgay ve son olarak da Avrasya Kısa Film Yarışmasında En İyi Senaryo ödülünü alarak büyük bir başarıya imza attı. Şişli Belediyesi Kent Kültür Merkezi'ndeki törende SETEM Başkanı Mehmet Güleryüz, katılımcıların genellikle üniversite öğrencisi olduğunu belirterek, "Gençlerle iletişim üzerine kurulu bir festival, daha doğrusu ödül töreni" dedi.

 

SETEM Akademi Derneği Başkanı Feza Sınar da etkinlik kapsamında bu yıl ilk kez, "Avrasya Kısa Film Yarışması"nın düzenlendiğini aktararak, "Türkiye'nin hem coğrafi yakınlığı hem de ekonomik ilişkileri derken, genç Türk sinemacıları, Avrupa'ya çok yöneldiler. O arada sanki Doğuyu ihmal ettik gibi. Biz de bu kez, 'yüzümüzü güneşin doğduğu tarafa çevirelim' dedik. Sinemacılarımız da kadim bir medeniyet olan Asya'yla böyle kültür alışverişine girsinler diye düşündük. Bizim gençlerimiz sinemayla kendileriniAsya'da da ifade edebilirler" değerlendirmesinde bulundu.

 

Alper Akdeniz "Bu başarı Mavi Sanat ailesinin ve sanatçı dostlarımın başarısıdır. Hayatımda bu kadar güzel bir gün daha yaşamadım. Alın terimiz üç ödülle taçlandı daha ne diyebilirim ki. Ekibimiz inandı, onlar inandı ve biz hepimiz başardık. Şimdi daha büyük projeler için kollarımızı sıvadık. Yolu sanattan geçen herkesi bekleriz." dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar