NEÜ CAKA’dan Yeni Yıl Konseri


​Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi bünyesinde çalışmalarını sürdüren CAKA (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları), 2015-2016 Güz Dönemi sonunda öğrenci velilerine yönelik bir konser verdi.


Konserin açılışında Afyon Kocatepe Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından gerçekleştirilen CAKA belgeseli izleyicilerle buluşturuldu. 11 farklı ilde 12 şubede yapılan çekimlerle gerçekleşen CAKA belgeseli, salondakilerden büyük beğeni topladı.


Müzik Eğlence Aracı Değil Eğitim Aracıdır


KONSEM-CAKA'nın koordinatörlüğünü yürüten Doç. Dr. Zafer Kurtaslan yaptığı konuşmada müziğin bir eğlence aracı olarak değil, güzellik ve iyilik için önemli bir eğitim aracı olduğunu vurguladı.


KONSEM-CAKA'nın bu konserinde keman ve piyano çalan 4,5 yaşından 20 yaşına kadar 20 öğrenci sahne aldı. Konserde klasik keman ve piyano müziklerinin yanı sıra Türk Müziğinin unutulmaz eserlerinden Yine Bir Gülnihal ve  Hatırla Ey Peri gibi seçkin şarkılar seslendirildi. Konser keman korosunun seslendirdiği yeni yıl şarkıları ile son buldu.


Konserin sonunda Doç. Dr. Zafer Kurtaslan KONSEM-CAKA'nın yakın zamanda Konya'da toplumsal projelerde yer alacağını, dezavantajlı çocuklara yönelik bir yardım konseri düzenleyeceğini söyledi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar