Genelkurmay Mehteran Bölüğü Konya’ya Geliyor.


​Her yıl olduğu gibi bu yılda, 7-17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Hz. Mevlana'nın 742. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında Konya'ya gelecek olan Genelkurmay Başkanlığı Mehteran Bölüğü, 7 Aralık'taki törenlerin başlangıç seremonisi, "Kandil Uyandırma Merasimi, Sevgi ve Hoşgörü Yürüyüşü" kortejinde yer alacak.

7-17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Hz. Mevlana'nın 742. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında Konya'ya gelecek olan, Genelkurmay Başkanlığı Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı Mehteran Bölüğü, 7 Aralık Pazartesi saat 13.30'da gerçekleştirilecek törenlerin başlangıç seremonisi, "Kandil Uyandırma Merasimi, Sevgi ve Hoşgörü Yürüyüşü" kortejinde yer alacak. Bando Yarbay Murat Içlı (Çorbacıbaşı) yönetimindeki Mehteran Bölüğü, etkinliklere davet edilen misafirler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla, Alaaddin Tepesi-Mevlana Türbesi arası güzergahta mehter marşları ve gösteriler eşliğinde yürüyüş gerçekleştirecek. Törenler, Mevlana Türbesi'nde icra edilecek Sema Töreni ve Gülbang Duası ile devam edecek.

Başladığı günden buyana Konya tarihinin en önemli organizasyonlarından biri olan ve yaklaşık 70 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Hz. Mevlana'yı Anma Törenleri kapsamında Konya, "Aşıkların niyazı kabul ola…"  sloganıyla bu yılda birbirinden anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Yurtiçinden ve yurt dışından bir çok davetlinin de katılacağı Hz. Mevlana'nın 742'nci Vuslat Yıldönümü anma faaliyetleri kapsamında, şehir merkezi ve ilçelerdeki 78 farklı mekanda sema gösterileri, bilim, kültür, sanat programları ve ödül törenleri olmak üzere, toplam 168 program icra edilecek.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar