ALTAY, “SELÇUKLU, MARKA ŞEHİR”


​Selçuklu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Cuma Buluşmalarının bu haftaki adresi Selahattin Eyyubi Mahallesi oldu. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bağlarbaşı Camii'nde kılınan Cuma Namazı'nın ardından vatandaşlarla bir araya geldi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, her Cuma ilçenin farklı bir mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek onlardan gelen istek ve önerileri birinci ağızdan dinlemeye devam ediyor. Cuma Namazını, Selahattin Eyyubi Mahallesi Bağlarbaşı Cami'inde kılan Başkan Altay, namaz sonrası vatandaşlarla sohbet etti.  Yürütülen belediyecilik hizmetleri hakkında vatandaşlara bilgi veren Başkan Altay'a, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Ak Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı üyeleri, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri de eşlik etti.

Cuma namazı sonrası vatandaşlarla sohbet eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, vatandaşlardan gelen istek ve önerileri dinledi. Vatandaşların yeni hicri yılını, Muharrem ayını ve Aşure Günü'nü kutlayan Altay, " Hicrî yılın ilk ayı olan Muharrem ayının 10. gününü her yıl Aşure Günü olarak kutluyoruz. Muharrem ayının diğer aylar arasında ayrı bir yeri olduğu gibi, bu günün de diğer günler içinde daha mübarek ve bereketli bir konumu bulunmaktadır. Tüm İslam aleminin yeni hicri yılını tebrik eder, ülkemize huzur, kardeşlik ve birlik getirmesini dilerim" dedi.

Selçuklu'nun hayata geçirilen prestijli projelerle Anadolu'nun marka şehirlerinden biri hale geldiğini söyleyen Altay, "Hemen yanı başımızda bulunan Kelebekler Vadisi Parkı ve Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen bir proje. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun katılımlarıyla açılışı gerçekleştirilen Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ni bugüne kadar yaklaşık 150 bin kişi ziyaret etti. Tüm Türkiye'de tanınan bir yer haline gelen bu alanı siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine sunmaktan son derece mutluyuz. Selçuklu'nun marka değerini arttırmak ve sizlerin huzur içinde yaşamasını sağlamak için çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

 

Cuma namazı sonrası Selçuklu Belediyesi tarafından Selahattin Eyyubi Mahallesi'nde bulunan esnaf ve vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar