​Van-Konya “Gazeteci Değişim Programı” Düzenleniyor


-Van'dan Gazeteciler Konya'ya Gelecek


İlki 28-30 Ağustos 2015 tarihleri arasında Van'da düzenlenen Gazeteci Değişim Programlarının ikincisi 2-4 Ekim 2015 tarihleri arasında Konya'da gerçekleştirilecek.

Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Vangölü Gazeteciler Cemiyeti tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce de desteklenen proje kapsamında, Van'da görev yapan 30 kişilik gazeteci heyeti 2 Ekim'de Konya'ya gelecek.

Konya'da 3 gün süreyle misafir edilecek heyet, Mevlana Türbesi ve Müzesi, Bedesten Çarşısı, İnce Minare Medresesi, Karatay Medresesi, Beyşehir Eşrefoğlu Cami, Beyşehir Gölünde Yat turu, Yaka Manastırı, Kelebekler Vadisi, Bilim Merkezi, 80 Günde Devri Alem Parkı, Sille, Akyokuş ve Konya Büyükşehir Stadyumunun yanı sıra Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesine de ziyarette bulunarak Öğretim Üyeleri ile bir araya gelecek. Konya'da faaliyet gösteren basın yayın kuruluşlarını da ziyaret edecek olan misafir gazeteciler, 4 Ekim'de Konya'dan ayrılacak.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün desteklediği "Gazeteci Değişim Programları" çerçevesinde,  farklı bölgelerde görev yapan basın mensupları arasında işbirliğinin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar