Mahallemizde Başkan Var


​Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "Mahallemizde Başkan Var" projesi kapsamında Durunday, Yorgancı ve Çandır Mahallelerinden vatandaşlarla bir araya geldi. Belediye yatırımlarını anlatan Başkan Toru, 1 Kasım seçimlerinin önemine dikkat çekerek, "Bu seçimde Ertuğrul'un torunları mukadderatına sahip çıkacaktır. Belediye olarak bazı büyük yatırımları sizlere ulaştırmamız ve bürokratik engelleri aşmamız güçlü bir iktidarla mümkündür" dedi.


Meram Belediyesi tarafından "Mahallemizde Başkan Var" projesi kapsamında gerçekleştirilen toplantıların ilki Bacıyan-ı Meram Kültür ve Sanat Merkezi'nin bahçesinde yapıldı. Toplantıya Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ile birlikte başkan yardımcıları, daire müdürleri, Durunday, Yorgancı ve Çandır Mahallelerinin muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

"MERAM BÜYÜK İVME YAKALACAK"

1,5 yıl içerisinde yaptıkları önemli yatırım ve hizmetleri anlatan Başkan Toru, "Meram'da imar planlarının hepsini yeniden ele aldık. Her bölgeyi kendi içinde bir cazibe merkezi olacak şekilde; ticari alanı, meydanı, okul alanı, sağlık tesisi, sosyal tesisi, parkları ve yürüyüş alanlarıyla yeniden planladık. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü hangi bölgeye gidersek sahada karşımıza çıkan öncelikli sorun; imar planı, mülkiyet problemi ve hisseli arazilerdir. Bunların çözümüyle beraber önümüzdeki 10 yılda Meram'ın ciddi bir ivme yakalayacağına inanıyorum. Bunu hızlandırmak için Şükran Mahallesi'nde 200 bin m2'lik bir alanı, kentsel dönüşüm alanı ilan ettik. Diğer 5 mahallemizle birlikte toplamda 1 milyon 120 bin m2'lik bir alanda dönüşüm çalışmamız sürüyor. Normal şartlarda 5-10 yıllık dönemde yapılabilecek bir hamleyi biz 1,5 yıla sığdırmış olduk" dedi.  

"YENİ HİZMET BİNASI ALT MERKEZ OLACAK"

Yeni belediye hizmet binasının bir alt merkez olacağını ve onun çevresinde tümden bir yapılanma olacağını vurgulayan Başkan Toru, "Hizmet binamızla birlikte, camimiz, meydan ve yeni temelini attığımız; bodrumda bay ve bayanlar için yarı olimpik yüzme havuzlarının olduğu, zemin katta o bölgenin alışveriş ihtiyacını karşılayacak dükkânlar ve onun üzerinde de 2 kat ofis alanları ve son katta restoran olmak üzere 15 milyon TL'lik bir yatırımı daha Meram'a kazandırmış olacağız" ifadelerini kullandı.

"ERTUĞRUL'UN TORUNLARI MUKADDERATINA SAHİP ÇIKACAK"

1 Kasım seçimlerinin önemine de değinen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, şunları kaydetti: "Ülke olarak yeni bir yolculuğun arifesindeyiz. Milli iradenin sesini hep beraber güçlendirmeliyiz. Ecdat bu toprakları bize kanı pahasına emanet etti. Biz; vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, mukaddesatımıza ve değerlerimize sahip çıkacağız. Bu seçimde Ertuğrul'un torunları mukadderatına sahip çıkacak. Şehitlerimizin kanı üzerinden politik fırsatçılık yapmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. 100 yılın seçiminin farkına vararak hep beraber çalışacağız. Belediye olarak bazı yatırımları sizlere ulaştırmamız ve bürokratik engelleri aşmamız güçlü bir iktidarla mümkündür. Ne kadar güçlü bir iktidara sahip olursak, büyük projelerin hayata geçmesi de hızlanmış olacaktır."

Başkan Toru'nun konuşmasından sonra vatandaşlar da mahalleleriyle ilgili isteklerini dile getirdiler.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar