Başkan Akyürek; Kurban Bayramınız Mübarek Olsun


​Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kurban Bayramı'nın Konyamız, ülkemiz, bütün İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in Kurban Bayramı mesajı şöyle:

"Sıkıntılarla dolu dünyamıza sevinç ve umut olan mübarek bir bayrama daha kavuşmanın huzurunu yaşıyoruz. Rabbimize hamdolsun, şükrolsun.

Bayram günleri, insanlarımız arasındaki tüm tahrip edilmiş, dondurulmuş, kesintiye uğratılmış iletişim kanallarını iyi niyet, selamet ve esenlik temennileriyle yeniden açar. Bu önemli ve anlamlı günlerin Konyamız, ülkemiz, bütün İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; daha nice güzel bayramlara sağlık, afiyet ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Allah'tan temenni ediyorum.

Bilindiği gibi, insanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından çok büyük bir öneme ve değere sahiptir. Bu güzel günleri, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hâkim olduğu mana iklimini yaşamak ve kalıcı kılmak için bir vesile olarak görmek gerekir.

Kurbanlarımızı, akrabalarımızla, komşularımızla, yoksul ve kimsesiz kardeşlerimizle paylaşıyor; cemiyetimizde sulh ve selamet ortamının canlanmasını sağlıyoruz. Büyük bir dayanışma ruhuyla dul ve yetimlerimizin dertlerine deva, hastalarımıza şifa olmaya çaba gösteriyoruz.

Güzel Konya'mızda, çok şükür ki günümüze kadar içerdiği anlam ve ehemmiyetle bağdaşan bayramlar yaşanmış, insanlarımız birbiriyle kaynaşmış, dostluk, akrabalık ve komşuluk ilişkilerini pekiştirmiştir. Halkımız sadece Konya ile yetinmemiş, İslam coğrafyasının herhangi bir yerinde sıkıntı ve darlık içinde olan kardeşlerimizin de bayram sevinçlerine iştirak etmiştir. Gelecek yıllarda da bayramların Konya'mızda toplumsal barış ve muhabbetin medarı olacağına inancım sonsuzdur.

Ne var ki, bilhassa son aylarda ülkemizde yaşanan terör olayları huzur ve esenliğimizi incitmiştir. Toplumumuzu bir arada tutan temel dinamikleri hedef alan terör olayları hiçbir şekilde amacına ulaşamayacaktır. Vatanımız tek vücuttur; ortak bir medeniyetin yoğurduğu bir arada var olma kültürünü, asırlardır kökleşen müşterek hisleri, duyguları, dilek ve hedefleri hiçbir çirkin eylem yok edemeyecektir. Geçmişleri kardeşlik, inançları birlik, beklentileri dirlikle payidar ülkemizin geleceği de aydınlıktır. Bu vesileyle vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi tekrar rahmetle anıyorum.

Kurban bayramımızı problemsiz yaşamak için Belediye olarak bütün tedbirlerimizi almış bulunuyoruz. Ekiplerimiz bayram süresince sizin istek ve beklentileriniz doğrultusunda hazır bekleyecek.

Bu duygularla hepinizin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyor, bayramın, başta ülkemiz ve İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyada yaşanan sıkıntıların sona ermesine vesile olmasını diliyorum.

Bayram içinde kalınız, Allah'a emanet olunuz."

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar