ALTAY, BU MİLLET HER ZAMAN VATANINA BAYRAĞINA SAHİP ÇIKTI


​Selçuklu Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı öncesinde Dağlıca'da bölücü terör örgütü PKK'nın yaptığı hain saldırı sonucu şehit olan 16 askerimiz hakkında açıklama yapan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Herkes şunu iyi bilmeli ki bu millet ne pahasına olursa olsun her zaman vatanına, bayrağına sahip çıkmıştır" dedi.

Selçuklu Belediyesi Eylül ayı olağan toplantısı öncesi Dağlıca'da yaşanan ve 16 askerin şehit olmasıyla sonuçlanan hain terör saldırısına da değinen Başkan Altay, "Şehir olarak Türkiye Milli Futbol Takımının başarısına ev sahipliği yaparken maçın son anlarında tüm Türkiye'yi hüzne boğan bir haberle hepimiz sarsıldık. Genel Kurmay Başkanlığımızın yaptığı açıklama ile 16 kahraman askerimizin Dağlıca'da şehit olduğunu üzülerek öğrendik. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, milletimizin başı sağ olsun. Tüm yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum" dedi.

Altay, "Son günlerde özellikle terörde bir tırmanma söz konusu ama herkes şunu iyi bilmeli ki bu millet ne pahasına olursa olsun her zaman vatanına, bayrağına sahip çıktı. Zor bir coğrafyada yaşadığımızın farkındayız. Vatanımızın savunması için tüm Türkiye hep birlikte gayret içerisindeyiz. Bu manada şehitler, gaziler veriyoruz ama her seferinde görüyoruz ki vatan sağ olsun, millet sağ olsun diye milletimiz bunu vakur bir şekilde karşılıyor. Bizde buradan Selçuklu Belediyesi Meclisi olarak tüm terör olaylarını lanetliyor ve kınıyoruz. Tüm şehitlerimize de tekrar başsağlığı diliyorum, milletimizin başı sağ olsun. İnşallah bu acıları tekrar yaşamayalım" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar