3'ü Konyalı 6 şehidin işlemleri sürüyor


​Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırıda şehit olan 6 askerin Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığındaki işlemleri sürüyor.

Önceki gün Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması için yürütülen operasyonda daha önceden bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 16 askerden 6'sının işlemlerine Adli Tıp Kurumu'nda devam ediliyor.

Öğle saatlerinde askeri ve sivil konvoy eşliğinde Adli Tıp Kurumu'na gelen şehit yakınlarına çalışmalarla ilgili sık sık bildirimde bulunuldu.

Şehit askerlerin buradaki işlemlerinin uzun sürmesinin öngörülmesi üzerine, bazı şehit yakınları misafir edilmek üzere askeri araçlarla GATA'ya götürülürken, bazı aileler ise evlerine gitmek üzere ayrıldı.

ADLİ TIPA GETİRİLEN ŞEHİTLER

Konyalı Piyade Er Resul Coşkun, Topçu Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu, Piyade Er Muharrem Öksüz, Bakım Üstçavuş Okan Taşan, Bakım Uzman Çavuş Harun Saltalı ve Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün'ün cenazeleri sabah saatlerinde Ankara Adli Tıp Kurumu'na getirilmişti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar