ŞERİFE TÜRKER’İN RESİM SERGİSİ AÇILDI


​Şerife Türker'in Nev-i Renk Resim Sergisi Urla Atatürk Kültür Merkezi'nde açıldı.


Açılışını Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar'ın yaptığı sergiye, Urlalı sanatseverlerin yanı sıra Konya Hasanşeyhliler Dernek Başkanı Ali Devebacak, dernek medya sorumlusu Bayram Çan ile diğer dernek üyeleri ve Türker'in sanatçı dostları katılım gösterdiler.


Sanata olan aşkını evde resim yaparak gösteren ve sonrasında "Öğrenmenin Yaşı ve Sonu Yoktur" sloganıyla Konak Halk Eğitim Merkezi'nde üç yıl resim dersleri alan Şerife Türker davet aldığı birçok resim sergine konuk olmuş, sanatçı dostları ile birlikte "Kadına Şiddete Hayır Diyoruz, Renklerime Dokunma – Fırçamı Kirletme, Karabağlar Görsel Sanatlar Şöleni" gibi birçok sosyal etkinlikte yer almıştır. En son IWS ve Urla Belediyesi ortaklığında geçtiğimiz yaz Limontepe'de düzenlenen  Denizde Suluboya" şenliğine katılmıştır.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar: "Sanatçı, girişimci, sivil toplumcu ve siyasetçi hanımlara kapım her zaman açıktır. Onları takdirle ve şükranla karşılıyor, yürekten destekliyorum. Hanım bir belediye başkanı olarak, bu konuda kendi kişiliğim içinde geliştirdiğim bir sorumluğum da var. Eğitimini alarak kendini ev hanımlığından sanatçılığa terfi ettirmiş ve sayın Türker'i azmi, kabiliyeti ve güzel eserleri itibariyle özellikle tebrik eder, kendisine sanatının ve renklerin ışığında nice sergiler dilerim." Dedi.


Konya'nın şirin bir beldesi Hasanşeyh' de doğan ve  iki çocuk annesi olan Şerife TÜRKER'in,  ilk kişisel sergisini gerçekleştirdiği resimlerini 26 Ekim tarihine kadar Urla Atatürk Kültür Merkezi'nde görebilirsiniz.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar