Şefkat Konağı’nda sona yaklaşıldı


​Genel Merkezi Konya'da olan Acil Hastalara Yardım Vakfı'nca yapılan 400 yataklı Zihinsel Engelliler İçin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olan Şefkat Konağı'nda sona yaklaşıldı. Merkezin, her odasında banyo, tuvalet, lavabo, telefon ve 24 saat sıcak su olacak.

 

Özellikle görme özürlü vatandaşlara başta olmak üzere yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Acil Hastalar Yardım Vakfı tarafından Konya'da yükselen Şefkat Konağı'nda sona yaklaşıldı.

 

Acil Hastalara Yardım Vakfı Başkanı Süleyman Doğan, "400 yataklı Zihinsel Engelliler İçin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sona yaklaşıldı. Merkezin, her odasında banyo, tuvalet, lavabo, telefon ve 24 saat sıcak su olacak, ayrıca 12 oda bulaşıcı hastalığı olanlar için ayrılacak. İçinde kalanlar yaşlı, hasta, engelli olacağı için depremde tahliyenin zorlaşması göz önüne alınarak çelik konstrüksiyondan yapılan bina Richter ölçeğine göre 9 büyüklüğündeki depreme dayanıklı bir şekilde yapıldı. 

Acil Hastalara Yardım Vakfı Başkanı Süleyman Doğan, inşaatının yüzde 90'ını tamamladıkları Şefkat Konağını önümüzdeki yıl içinde açmayı planladıklarını kaydetti.

 Doğan, sözlerine şöyle devam etti:
"Hizmete geçtiğinde 400 kişiyi barındıracak olan Şefkat Konağı aynı zamanda 5 yıldızlı otel konforunda olacak. 2'şer kişilik suit odalardan, oda içinde bulunan banyo, telefona kadar gereken her şey bulunacak. Aynı zamanda içinde kalacak kişilerin yaşlı ve yatalak olduğu göz önünde bulundurularak çelik konstrüksiyonla 9 büyüklüğünde depreme dayanıklı yapılacak. Bina ömrünün 270 yıl olması böyle devasa bir eserin ölümsüzlüğünü gösteriyor. Odaların 24 saat boyunca kameralarla internetten izlenebilecek olması hizmetimizin şeffaflığının göstergesi olarak halkımıza sunulacak. Ayrıca 12 oda bulaşıcı hastalığı olanlar için ayrılacak. Zihinsel engelliler için de fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi bulunacak."


Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar